Czym jest ASMR?

ASMR (autonomous sensory meridian response) to zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ciała. Zjawisko wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne tzw. wyzwalacze.

ASMR zostało po raz pierwszy wprowadzone w Ameryce. Charakter i kwalifikacja zjawiska ASMR została kilkukrotnie przebadana naukowo. Z publikacji m.in. wynika że odczuwalne zjawisko ASMR jest faktyczną aktywnością mózgu, która ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Zamyka obszary mózgu odpowiedzialne za stres. Doktor Michael Yasinski wspiera zasadność ASMR i uważa, że jest to zjawisko podobne do medytacji: poprzez skupienie i relaks ASMR może wyłączać części mózgu odpowiedzialne za stres i niepokój.

W Internecie znajdują się tysiące filmów, w których wyzwalaczami ASMR są bodźce słuchowe i wizualne np. łagodnie wypowiadane zdania, szepty, dźwięki, łagodne ruchy, przez co taki seans możliwy był jedynie zdalnie.

Co nas wyróżnia? 

Jako pierwsi w Polsce chcemy wprowadzić sesje ASMR  na żywo - bodźce wywoływane będą poprzez bezpośredni dotyk klienta przez terapeutę - przyjemne drapanie paznokciami po skórze ciała i głowy, delikatne smyranie, głaskanie głowy i ciała przy pomocy różnych pędzelków do make-upu, rollerów czy masażerów.

 

 

Fotoram.io

 

 

Poczuj na własnej skórze!

Uwielbiasz delikatne drapanie paznokciami po skórze? Odpływasz, kiedy fryzjer przyjemnie przeczesuje Twoje włosy? Przechodzą Cię ciarki, gdy makijażystka delikatnie muska pędzelkiem Twoją twarz? Wszystkie te doznania możesz przeżyć w naszym salonie przy ul. Piotrkowskiej 133 w Łodzi.

Sprawdź nas i umów się na wizytę!

515 299 872